Hakkımızda

1986 yılından beri İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren Aydos Yapı Kimyasalları, kuruluşundan bugüne sektörde kalite ve güven ile anılmaktadır. Sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu yapı kimyasalları alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir.
 
Aydos Yapı Kimyasalları, müşteri istek ve memnuniyetini ön planda tutarak, tasarımdan son ürüne kadar araştırma ve geliştirme, fiyat unsurunun ötesinde farklılaşarak, ihtiyaca göre akıllı çözüm yaklaşımı ile dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak “üretim ve hizmette en kaliteli” olmayı hedeflemektedir.
 
Yapı kimyasalları konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş, etkin satış ve pazarlama sistemleri, mühendislik gücü ve ekip ruhu içeresinde çalışmaya istekli olan eğitimli personeli sayesinde oluşan yüksek talep şirketin hızla büyümesini sağlamıştır. Üretim teknolojisine ve Ar-Ge faaliyetlerine dev yatırımlar yaparak, geliştirdiği ürünleri, ileri teknoloji ile donatılmış üretim tesisinde üreterek sadece iç pazarda değil, yurtdışı pazarlarda da güçlü ve iddialı bir konuma gelmiştir.
 
Aydos Yapı Kimyasalları, tüm operasyonlarını, temel değerleri ve kurumsal yönetim anlayışı çerçevesinde ve kalitesini sürekli iyileştirmeye odaklı biçimde yürütmektedir. TSE denetim ve belgelendirme kuruluşundan; 1783-CPO-058 CE üretim kontrol belgesi, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN 934-2 Ürün belgesi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007  İş Sağlığı ve  Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine de sahiptir.
 
%100 yerli sermaye ile karşılanarak kurulmuş ve hiçbir yabancı şirketle işbirliği yapmadan, profesyonelce ve en önemlisi güvenle hizmet vererek, Türkiye’de yapı kimyasalları sektörüne her zaman yön veren bir şirket olmuştur. 1989 yılında ‘‘melamin sülfonat polimeri’’  üreterek bir ilke imza atan Aydos Yapı Kimyasalları, 2008 yılın da ‘’Polikarboksilat’’ Türkiye de ilk kez üretip geliştirerek rakiplerinin bir adım önüne geçmenin, müşteriye yeni bir ürün sunmanın sevinci ve kıvancı hep birlikte yaşanmıştır.

Gebze Kimyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 14000 m²’lik arsa alanı üzerine 7000 m²’si kapalı alan olarak kullanılmak üzere yeni fabrika inşaatına başlamıştır. 2017 yılı içeresinde ise tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanmıştır. Bu teknolojik tesisin katacağı güç ile ülkemizin yarınlara daha güvenle bakmasına destek olacak, yapı kimyasalları konusunda dışa bağımlılığımızı azaltacak, inşaat sektörüne ve ülkemize hizmet etmeye devam edecektir.
 
Aydos Yapı Kimyasalları San. ve Tic. Ltd. Şti.